MURT10010
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MURT10010
Part Number : MURT10010
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MURT10010.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MURT10010 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Case/Package : Module
Reverse Voltage : 100 V
Peak Reverse Current : 25 µA
Max Reverse Voltage (DC) : 100 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 100 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 189 In Stock
Applications : Aerospace & defense Building automation TV
Packaging : Bulk
Number of Pins : 3
Max Surge Current : 400 A
Reverse Recovery Time : 75 ns
Average Rectified Current : 100 A
Min Operating Temperature : -55 °C