BTA24-600BW
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BTA24-600BW
Part Number : BTA24-600BW
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : BTA24-600BW.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BTA24-600BW More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-220-3
Current Rating : 25 A
Voltage Rating (DC) : 600 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - TRIACs
Qty : 714 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Mobile phones
Packaging : Bulk
Hold Current : 75 mA
RMS Current (Irms) : 25 A